П'ятниця,
20 жовтня 2017
Наші спільноти

1 лютого день пам'яті преподобних Макарія постника Печерського і Макарія диякона Печерського

Про життя преподобного Макарія постника Печерського збереглися дуже мізерні відомості. Преподобний Макарій жив у ХІІ столітті. Згідно з переказами, він дуже строго дотримувався посту. За це лаврські монахи прозвали його Макарієм Постником. З таким ім'ям святий і увійшов в історію. Мощі преподобного Макарія постника покояться в Ближніх печерах Києво-Печерської лаври.

Преподобний Макарій, диякон Печерський (XIII-XIV ст.), серед ченців Києво-Печерської лаври відрізнявся безкорисливістю, лагідністю і смиренністю. За життя святий отримав дар чудотворення. Після багатьох праць і подвигів преподобний мирно відійшов до Господа. Відомо також, що він був у сані диякона. Серед святих Києво-Печерської лаври його так і згадують: Макарій, диякон Печерський. Мощі преподобного Макарія покояться в Дальніх печерах Київської обителі.

Тропар Макарію, постнику Печерському

Бывший нестяжателем Христа ради и Того за многия твоя добродетели в сердце твое вселивый, блаженне Макарие, молися о нас, поющих тя.

Тропар Макарію, диякону Печерському

От юности Христа усердие возлюбив,вдался еси Тому весь, яко непорочная жертва, и, иго Его благое на себе взем, работал в нем, всечестне Макарие, спешне, темже убо молим тя: молися о душах наших.

Глас

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку