5 листопада - день пам'яті святителя Ігнатія, Патріарха Константинопольського

00:59, 05 листопада 2015
Свята
1314
п

Святитель Ігнатій, Патріарх Константинопольський, у миру Микита, походив з царського роду. Коли його батька, імператора Михайла I, скинули з імператорського престолу, п'ятнадцятирічного Ігнатія ув'язнили в монастир.

Життя в монастирі зміцнило святого Ігнатія у вірі та благочесті. Скоро він був поставлений ігуменом обителі, а пізніше обраний Патріархом Константинопольським.

Імператор Михайло III був ще малолітнім, і країною керував його дядько - Варда, людина неблагочестива й порочна. Святий Патріарх умовляв Варду залишити гріховне життя і сміливо викривав його.

Коли Варда хотів змусити святителя постригти в черниці святу царицю Феодору, мати імператора, щоб видалити її від управління державою, то святий Патріарх Ігнатій не тільки не погодився на це, але навіть всенародно відлучив його від причастя.

П'ятнадцять днів мучили святого Патріарха, змушуючи відмовитися від сану, потім відправили на заслання. Коли до влади прийшов новий імператор, він був викликаний з ув'язнення і ще 10 років був Патріархом.

Помер святитель Ігнатій у 877 році в монастирі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter