4 листопада - день пам'яті святого рівноапостольного єпископа Ієрапольского Аверкія

00:33, 04 листопада 2015
Свята
2205
с

Святий рівноапостольний Аверкій, єпископ Ієрапольський, чудотворець, прославився в другому столітті у Фрігії.

Місто Ієраполь у ті часи населяли, в основному, язичники. Святитель молився Господеві про спасіння їх душ і звернення до Істинного Світла. Одного разу йому з'явився ангел, який повелів святому Аверкію зламати ідолів у язичницькому капищі. Святий із завзяттям виконав повеління Боже.

Почувши, що ідолопоклонники хочуть вбити його, святитель прийшов на місце народних зборів і відкрито засудив оману язичників. Язичники намагалися схопити святителя. У цей час в юрбі закричали три біснуватих юнаки. Народ прийшов у замішання, святитель молитвою вигнав з них бісів. Бачачи юнаків здоровими, жителі міста попросили святителя Аверкія навчити їх християнській вірі, а потім прийняли святе хрещення.

Після цього святитель відправився по сусідніх містах і селах, зцілюючи хворих та проповідуючи про Царство Боже. З проповіддю він обійшов Сирію, Кілікію, Месопотамію, відвідав Рим і скрізь навертав до Христа безліч людей.

Святитель Аверкій за свої великі труди названий рівноапостольним.

Тропар

Истины проповедник и чудотворец дивен показался еси, сирот отец и нищих заступник, бодрый пастырь словеснаго стада, бесом страшен, всех убо от тех нападений заступай, вопиющих ти: Аверкие отче наш, моли Христа Бога, да спасет души наша.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter