15 серпня Православна Церква вшановує пам'ять блаженного Василя, Христа ради юродивого

02:44, 15 серпня 2015
Свята
1872 0
в

Пам'ять блаженного Василя, Христа ради юродивого звершується в Православній Церкві 15 серпня. Святий шанується як один з найбільш відомих святих, які брали на себе подвиг юродства.

Народився святий 1468 року в сім'ї благочестивих селян Якова і Анни, жителів села Єлохово, неподалік від Москви.

У дитинстві він багато молився, вів подвижницьке життя. У шістнадцятирічному віці Василь пішов з дому і оселився в Москві. Загубившись у галасливій міській юрбі, святий обрав подвижницький шлях удаваного божевілля.

Життя святого слугувало докором для неправедних і втіхою для знедолених. Не маючи дома або хоча б місця, щоб схилити голову, не маючи дорогих шат і не завжди маючи навіть достатньо їжі для прожитку він був докором для багатих і владних бояр. Відвідуючи ув'язнених і хворих, допомагаючи їм він служив для них втіхою.

Безліч вчинків святого були пророчими і незрозумілими для людей, але в такий спосіб він сповіщав людям волю Божу, приводив до бачення своїх неправедних справ і каяття.

Ім'я святого було відомо цареві Івану IV Грозному. Цар поважав його. Василь без страху дорікав йому за всі його неправедні вчинки і правитель часто прислухався до слів юродивого.

Святий Василь ніс свій нелегкий подвиг довгих 62 роки. Коли йому виповнилося 88 він тяжко захворів і 15 серпня 1557 року віддав свій дух у руки Господа. Але чудеса, пов'язані зі святим, не припинялися. У 1588 році, за митрополита Йова, Василь Блаженний був канонізований. У цей день 120 хворих отримали зцілення біля мощей святого.

Тропар

Житие твое, Василие, неложное, и чистота нескверна, Христа ради тело твое изнурил еси постом и бдением, и мразом и теплотою солнечною, и слотою и дождевным облаком, и просветися лице твое, яко солнце, и ныне приходят к тебе Российстии народи и вси людие, прославляюще святое твое успение. Тем Христа Бога моли, да избавит ны от варварскаго пленения и междоусобныя брани и мир мирови подаст и душам нашим велию милость.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter