22 березня - день пам'яті преподобного Іоанна Лествичника

00:18, 22 березня 2015
Свята
882
ш

Святий Іоанн народився в Константинополі і одержав гарну освіту.

У 16 років хлопець перебрався в Єгипет і став послушником монастиря, розташованого на Синайській горі.

Через чотири роки юнак прийняв постриг і прожив під духовним керівництвом старця на ім’я Мартирій ще п'ятнадцять років. Після смерті вчителя Іоанн став відлюдником і прожив сорок років у монастирі пустелі Фолу.

У віці сімдесяти п'яти років Іоанн Лествичник був обраний ігуменом Синайської обителі і керував монастирем впродовж чотирьох років до своєї смерті в 649 році.

Як раз у цей період, на прохання Іоанна Раїфського, був написаний головний твір преподобного Іоанна під назвою «Ліствиця».

Спираючись на образ біблійних сходів, які побачив Яков уві сні, епізод з книги Буття 28: 12, він склав керівництво для початківців по досягненню духовної досконалості.

Цей твір, як і слово «До пастиря» преподобного Іоанна, став перлиною аскетичної писемності Церкви.

Тропар

Слез твоих теченьми пустыни безплодное возделал еси, и иже из глубины воздыханьми во сто трудов уплодоносил еси, и был еси светильник вселенней, сияя чудесы, Иоанне, отче наш, моли Христа Бога спастися душам нашим.

"УНІАН-Релігії"

Проект "Православні свята" реалізується за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter