20 березня - пам'ять преподобного Павла Препростого

04:49, 20 березня 2015
729 0
а

Преподобний Павло Препростый жив у IV столітті. Препростим він названий за свою простосердечність і беззлобність. Преподобний був одружений, але, дізнавшись про невірність дружини, залишив її і сховався в пустелі біля преподобного Антонія Великого.

Павлу було вже 60 років, і святий Антоній спочатку не прийняв Павла, так як вважав його нездатним до важкого відлюдницького життя. Три дні стояв Павло біля входу в келію подвижника, сказавши, що швидше помре, ніж піде звідси. Тоді преподобний Антоній поселив Павла біля себе, довго перевіряв його терпіння і смирення важкою працею, суворим постом, нічними богослужіннями, безперервним співом псалмів і земними поклонами. Нарешті преподобний Антоній дозволив йому поселитися в окремій келії.

За багаторічний подвиг Господь дарував преподобному Павлу прозорливість та владу виганяти бісів.

Коли до преподобного Антонію привели біснуватого юнака, він направив хворого до преподобного Павла зі словами: "Великі у вірі можуть виганяти тільки малих бісів, а смиренні, як Павло Препростий, мають владу над князями бісівським".

Тропар

В тебе, отче, известно спасеся еже по образу: приим бо Крест, последовал еси Христу, и дея учил еси презирати убо плоть, преходит бо, прилежати же о души, вещи безсмертней. Темже и со Ангелы срадуется, преподобне Павле, дух твой.

"УНІАН-Релігії"

Проект "Православні свята" реалізується за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter