30 січня - пам'ять преподобного Антонія Димського

00:09, 30 січня 2015
Свята
1926 0
8

Преподобний Антоній Димський народився в Новгороді близько 1157 року.

Одного разу він почув у церкві євангельські слова, які зворушили його до глибини душі. Преподобний вирішується залишити світ і приймає чернечий постриг від святого Варлаама Хутинського в його обителі.

Перед смертю преподобний Варлаам поставив святого Антонія настоятелем замість себе, але останній, уникаючи слави, пішов з обителі і оселився на березі Димного озера, в околицях Тихвина.

Тут він заснував монастир і працював у ньому до кінця життя. За переказами, преподобний Антоній здійснив подорож до Константинополя і по Святих місцях.

Преподобний Антоній помер у 1224 році.

В 1330 році його мощі були відкриті нетлінними, і з того часу прославлені багатьма чудесами.

Тропар

Добродетелей ревнителю, пустынный житель, подвижник веры Христа Бога нашего, пощением и труды умертвивый плотская вожделения, тезоимените великому Антонию, егоже житию поревновал еси и во егоже имя Божественный храм воздвигл еси, купно с ним, преподобне Антоние, моли Спасителя всех, да и нас сотворит победители плотских похотей и храмы Духа Святаго, по велицей Его милости.

"УНІАН-Релігії"

Проект "Православні свята" реалізується за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter