26 січня - пам'ять святих мучеників Єрмила і Стратоніка

00:21, 26 січня 2015
2169 0
чч

Святі мученики Єрмил і Стратонік, за походженням слов'яни, які жили на початку четвертого століття, за часів імператора Лікинія, і були друзями.

Святий Єрмил служив дияконом у місті Сингідоні, сучасний Белград. Після того як його засудили до тюремного ув'язнення, диякона довго й жорстоко мучили за Ім'я Христове, але святий залишився непохитним.

Святий Стратонік був тюремним наглядачем і таємним християнином. Він бачив страшні муки свого друга і не міг втриматися від сліз, тим самим показавши себе християнином. Його жорстоко мучили.

Після побоїв і тортур, мучеників зашили в мережі і кинули в Дунай. Тіла святих на третій день були знайдені християнами на березі річки і поховані недалеко від міста.

Тропар

Мученицы Твои, Господи, во страданиих своих венцы прияша нетленныя от Тебе, Бога нашего: имуще бо крепость Твою, мучителей низложиша, сокрушиша и демонов немощныя дерзости. Тех молитвами спаси души наша.

"УНІАН-Релігії"

Проект "Православні свята" реалізується за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter