н

Точна дата народження Григорія Ніського невідома. Освіту юнак отримав у Кесарії Каппадокійській. На відміну від брата, святителя Василія Великого, в Афінській Академії він не навчався, але заняття з ним і самостійне вивчення філософії дозволили йому стати ритором.

Смерть дружини в 365 році повернула його до церковної діяльності і він їде в маєток, де шукали тиші і самотності Василій Великий з Григорієм Богословом.

У 372 році Григорій стає єпископом міста Ніси, де він бореться з аріанами. Загострення суперечок було таким, що Григорія заарештували і йому довелося втекти з-під варти. Три роки, до смерті Валента у 378 році, він був змушений поневірятися.

Відео дня

Святитель брав участь у Другому Вселенському Соборі в 381 році, після якого став вважатися одним з найбільш авторитетних богословів імперії.

Про останні роки життя Григорія Ніського майже нічого невідомо.

Остання згадка про нього відноситься до собору 394 року в Константинополі.

Тропар

Боже отец наших, творяй присно с нами по Твоей кротости, не отстави милость Твою от нас, но молитвами их в мире управи живот наш.

"УНІАН-Релігії"

Проект "Православні свята" реалізується за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.