1

Святитель Мартин Милостивий, єпископ Турський, жив у Франції. Він був названий Милостивим за свою добродійність та піклування про бідних.

До прийняття чернецтва Мартін був воєначальником при імператорі Юліані Відступнику в четвертому столітті й вирізнявся хоробрістю.

Коли варвари напали на імперію, за наказом імператора святий Мартін зі своїм загоном вийшов з міста, щоб воювати з ними. Зустрівши на дорозі жебрака, він віддав йому свою одежу.

Відео дня

Вночі святому явився Господь Ісус Христос і пообіцяв перемогу над ворогом, що незабаром і сталося. Імператор урочисто зустрів переможця й запропонував йому принести жертву ідолам у подяку за здобуту перемогу. Але святий Мартін сказав, що хоче принести жертву Христу, за допомогою якого переміг ворогів, і стати ченцем. Імператор відпустив святого.

Через сім років подвижницького життя святий Мартін був поставлений єпископом Турським. Святитель Мартін мав дар прозорливості. Він помер наприкінці четвертого століття.

Тропар

Правило веры и образ кротости воздержания учителя яви тя стаду твоему яже вещей истина; сего ради стяжал еси смирением высокая, нищетою богатая, отче священноначальниче Мартине, моли Христа Бога спастися душам нашим.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.