23 серпня Церква вшановує пам'ять священномученика Сикста, Папи Римського

00:07, 23 серпня 2018
Свята
2322 0
1

Він був родом з Афін і до того, як стати послідовником Христа був філософом. Коли священномученик прийшов у Рим, то, як людина мудра і благочестива, почав приносити церкві і пастві багато користі.

Він швидко пройшов усі ієрархічні ступені і незабаром став єпископом Риму. Цьому святому випало нести важкий хрест предстоятельства в церкві в часи дуже важкі для християн. Він став папою 257 року, після Стефана І.

Саме в той час на християн почав гоніння римський імператор Валеріан і вже в 258 році святого, разом із шістьма дияконами, язичники схопили.

Коли вони були в ув'язненні, один з тюремних вартових ім'ям Роман побачив їхню силу і непохитність віри і незабаром сам прийняв християнство і поповнив ланку мучеників Церкви Христової. Священномученика Сикста, разом з його подвижникам засудили на смерть і відтяли голову.

Тропар

И нравом причастник, и престолом наместник апостолом быв, деяние обрел еси, Богодухновенне, в видения восход, сего ради слово истины исправляя, веры ради пострадал если даже до крове, священномучениче Сиксте, моли Христа Бога спастися душам нашим.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської духовної академії і семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter