23 липня православні вшановують образ Пресвятої Богородиці "Коневської"

00:07, 23 липня 2018
Свята
3492 0
1

Образ Коневської Божої Матері прославився багатьма чудесами. Коли святий Арсеній прибув на острів  Коневец  з іконою, біси, прийняли вигляд воронів і полетіли геть.

Недалеко від західного берега Ладозького озера лежить невеликий острів, який називають Коневец. Назву свою він отримав від величезного валуна, у формі кінського черепа, якому поклонялися стародавні фінські племена.

1393 року на острові був закладений монастир преподобним Арсенієм, який прийшов у ті землі, щоб звернути карелів-язичників у християнство. Основною святинею обителі була ікона Пресвятої Богородиці, яку Арсеній отримав у дар на святій горі Афон.

На іконі Спаситель зображений граючим з пташеням голуба, що є символом духовної чистоти. Образ прославився багатьма чудесами. Люди моляться Коневській Божій Матері про зцілення при сліпоті, хворобах очей, а також при паралічі і розслабленні.

Тропар

Возсия нам, яко солнце светозарное от востока в велелепии, Твоя, Владычице, икона, озаряющи чудес сиянием преславно всех, выну приходящих к ней с верою и любовию и молящихся усердно Твоему, еже о Сыне Твоем и Бозе, величию. Слава Богу, Арсением сию давшему нам, слава возвратившему от Новаграда, слава действующему тою всем исцеления.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter