н

Куп'ятицька ікона Божої Матері з'явилася в 1180 році біля села Куп'ятич, розташованого в межах колишнього Пінського повіту Мінської губернії.

Ікона була знайдена в лісі, на дереві, селянською дівчиною Ганною, яка пасла худобу. Образ - у вигляді хреста випромінював надзвичайний світ.

Селяни побудували на місці дивного явління ікони церква в ім'я Пресвятої Богородиці, де поставили ікону.

Відео дня

Через кілька років татари спалили церкву. Вдруге ікона була відкрита через багато років на місці згорілого храму випадковим подорожнім на ім'я Іоаким. Селяни перенесли хрест-ікону в сільську церкву. Іоаким залишився при храмі паламарем.

На початку ХVII століття при церкві був влаштований Куп'ятицкий монастир, який захопили в кінці століття католицькі, а потім - уніатські ченці. Православні ченці, залишаючи монастир, взяли із собою святу ікону Богородиці Куп'ятицкої. Вони перенесли чудотворний образ у Київський Софійський собор.

Куп'ятицька ікона являє собою невеликий мідний хрест. На одній стороні хреста зображена Богоматері з Богонемовлям, на іншій - Розп'яття.

"УНІАН-Релігії"

Проект "Православні свята" реалізується за сприяння Київської Духовної Академії й Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.