14 травня – пам'ять священномученика Макарія, митрополита Київського

00:14, 14 травня 2018
Свята
5976 0

В 1495 році, після смерті Київського митрополита Іони Глезни, він був обраний і висвячений на його місце.

З Константинополя від патріарха Нифонта були надіслані благословенні листи, які підтверджували обрання святителя Макарія на митрополичу кафедру.

1 травня 1497 року татари, які вторглися на Руську землю, вбили митрополита Київського і всієї Русі Макарія в селі Стриголові, на річці Вжищі, де святитель звершував богослужіння.

Разом з ним татари вбили і захопили в полон багатьох з його пастви.

Святі мощі святителя Макарія, прославлені від Бога нетлінністю і чудесами, сьогодні перебувають у Свято-Володимирському соборі Києва.

Тропар

Божественныя Безкровныя совершая Жертвы, кровь твою, от безбожных агарян излиянную, в жертву непорочную принесл еси Владыце твоему, Пастыреначальнику Христу. Егоже моли, молим тя, пролити гнев на языки, хотящия браней; христолюбивое воинство наше на враги укрепи и стадо твое от всяких бед неврежденно соблюди, тебе бо крепкаго заступника почитаем, новый свяшенномучениче российский, святителю блаженный Макарие.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської духовної академії і семінарії. При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter