28 квітня Православна Церква вшановує пам'ять святих апостолів із числа сімдесяти: Аристарха, Пуда і Трохима

00:07, 28 квітня 2018
Свята
2124 0
1

Святий апостол Аристарх, співробітник святого апостола Павла, став єпископом сирійського міста Апамеї. Його ім'я неодноразово згадується в книзі Діянь святих апостолів і в Посланнях апостола Павла.

Святий апостол Пуд згадується в Другому посланні апостола Павла до Тимофія. Він займав високе становище члена римського Сенату. У своєму будинку святий приймав первоверховних апостолів і збирав віруючих християн.

Його будинок був перетворений на церкву, що дістала назву «Пастирської». У ній, за переказами, звершував богослужіння сам святий апостол Петро.

Святий апостол Трохим походив з міста Едесси. Його ім'я згадується в книзі Діянь святих апостолів і в Другому посланні апостола Павла до Тимофія. Він був учнем і супутником святого апостола Павла, розділяючи з ним усі скорботи і гоніння.

Всі три апостоли прийняли мученицьку смерть в Римі за часів імператора Нерона, одночасно зі святим апостолом Павлом близько 67 року.

Тропар

Апостоли святии, молите Милостиваго Бога, да прегрешений оставление подаст душам нашим.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter