26 квітня - день пам'яті святої благовірної грузинської цариці Тамари

00:14, 26 квітня 2018
Свята
828 0
1

Вона походила з давньої грузинської династії Багратидів і з 1178 року була співправителькою свого батька, Георгія III.

Час царювання святої Тамари відомий як золотий вік грузинської історії: цариця Тамара відрізнялася високим благочестям і, продовжуючи починання свого діда, святого благовірного царя Давида III Відновника сприяла широкому поширенню віри Христової по всій Грузії, будівництву храмів і монастирів.

У 1204 році правитель Румського султанату Рукн-ед-Дін звернувся до цариці Тамарі з вимогою відмови Грузії від християнства та прийняття ісламу. Цариця Тамара відкинула цю вимогу, і в історичній битві поблизу Басіані грузинське військо розбило коаліцію мусульманських держав. Мудре правління благовірної цариці Тамари здобуло їй всенародну любов.

Останні роки життя вона провела в печерному монастирі Вардзіа. Благовірна цариця мала келію, яка була поєднана з храмом за допомогою віконця, через яке вона могла молитися під час богослужінь.

Свята померла мирно в 1213 році і була зарахована до лику святих.

Тропар

Вышния красоты желая, нижния сласти телесныя далече от себе отгнала еси и, в чертозе царском пребывающи, ангельское житие препровождала еси, царице Тамаро блаженная, моли Христа Бога спастися душам нашим.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter