7

Сьогодні Свята Церква звершує пам'ять преподобного Іоанна, ігумена Синайського, якого іменують також Ліствичником.

Преподобний Іоанн Ліствичник більше шістдесяти років трудився на Синаї. Саме на вершині цієї гори Господь дарував Своєму пророку Мойсею, а через нього - і всім людям - Свої Божественні заповіді.

Багато паломників і сьогодні підіймаються на вершину Синайської гори по вузькій, кам'янистій стежці.

Відео дня

Підйом продовжується більше трьох годин. І коли, здавалося б, сили людські вже абсолютно вас покидають, коли єдиним бажанням стає - лягти на землю і вже не рухати ні рукою, ні ногою; у цей самий момент ця вузька кам'яниста стежина припиняється, і в скелі з'являються сходинки, по яких паломники повинні далі продовжувати своє сходження. І, підіймаючись на кожну чергову сходинку, що веде на вершину гори, єдине, що відчуває паломник, це бажання або надія, що ось за цим поворотом з'явиться вершина. А сходинки все підіймаються і підіймаються вище до неба...

По цих самих сходинках впродовж більше шістдесяти років, сходив на вершину не тільки Синаю, але і на вершину свого духовного подвигу, і преподобний Іоанн Ліствичник. І, напевно, не випадково, що працю, яку він залишив після себе, він так і назвав - «Ліствиця». Вона символізує сходи, що ведуть кожну людину, яка підіймається по них, від землі на небо.

За переказами, святий Іоанн народився близько 570 року в сім'ї святих Ксенофонта і Марії. Досягнувши 16-річчя, Преподобний Іоанн віддалився на гору Синай, де після 4-х років послуху прийняв постриг.

Духовним наставником у нього був старець Мартирій, під його керівництвом преподобний Іоанн трудився 19 років. Після смерті старця преподобний вирішив жити в пустелі біля підошви Синая.

Кожні суботу і неділю він приходив на Літургію і причащався Святих Таїн. Час, вільний від молитов, преподобний Іоанн присвячував читанню і переписуванню Священного Писання і духовних книг.

Після 40 років пустинницького життя преподобний Іоанн був вибраний ігуменом Синайської гори, тоді йому було вже 75 років. Він пробув настоятелем 4 роки, а потім знов усамітнився в мовчанні. Господь наділив преподобного благодатними дарами прозорливості та чудотворіння.

Під час управління монастирем і була написана знаменита «Ліствиця райська». У ній дається керівництво до чернечого життя, яке, на думку преподобного Іоанна, є шляхом безперервного і важкого сходження подвижника на небо по сходах духовного самовдосконалення, що вимагає від людини посилених подвигів.

Тропар

Слез твоих теченьми пустыни безплодное возделал еси, и иже из глубины воздыханьми во сто трудов уплодоносил еси, и был еси светильник вселенней, сияя чудесы, Иоанне, отче наш, моли Христа Бога спастися душам нашим.

За матеріалами сайту "Глас".