7

Свята Фотинія Палестинська або в перекладі з грецької мови Світлана, є тією самою жінкою, мешканкою Самарії, з якою розмовляв Господь біля колодязя Якова. Цей епізод описаний в Євангелії від Іоанна.

У той час свята Фотинія жила в Карфагені, у стародавній державі, розташованый на півночі Африки. Жінка відправилася в Рим і разом із синами Іосією і Фотином (Віктором) і сестрами Анатолією, Параскевою, Киріакією, Фото і Фотидою добровільно з'явилася перед імператором Нероном.

Після багатьох мук, які не завдали їй шкоди, свята була відведена в «Золотий дім» Нерона, де навернула до Христа його дочку Домніну і 100 її рабинь.

Через три роки, у 66 році, витерпівши знову багато мук і зняття шкіри з тіла, свята мучениця Фотинія була вкинута в колодязь, де і померла.

Разом з нею постраждали за Христа обидва її сина, сестри, мучениця Домніна і мученик Севастіан.

Тропар

В тебе мати, известно спасеся еже по образу: приимши бо крест, последовала еси Христу, и деющи учила еси презирати убо плоть: преходит бо, прилежати же о души, вещи бессмертней. Темже и со Ангелы срадуется, преподобная мати Светлане, дух твой.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram