6 червня о 16.00 у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ (Інформаційно-аналітичний центр "Єдина країна") (зал на 2-му поверсі) відбудеться прес-конференція на тему: «Церкви України про "Шлях до майбутнього через примирення"». Організатор - Міжконфесійна та міжнародна група «Примирення в Європі - завдання церков в Україні, Білорусії, Польщі й Німеччині».

Учасники: єпископ Боярський Феодосій (Снігірьов), вікарій Київської Митрополії УПЦ; єпископ УГКЦ Бориис (Гудзяк), єпархія Святого Володимира Великого для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії; архиєпископ Петро (Мальчук), ординарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ; пастор Ральф (Хаска), Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква св. Катерини; представники групи "Примирення" та провідні експерти з міжцерковних відносин.

На завершення зустрічі буде представлено "Комюніке" учасників Міжнародної групи "Примирення в Європі - завдання церков в Україні, Білорусії, Польщі й Німеччині".

Відео дня

Коротко. Міжконфесійна та міжнародна група «Примирення в Європі - завдання церков в Україні, Білорусії, Польщі й Німеччині» виникла ще у 1974 році, коли Німеччина й Польща вирішили долучити Церкви для примирення між державами, чиї відносини були обтяжені спогадами про Другу світову війну. Дещо пізніше, у 1995 році ініціатива була розширена за рахунок нових учасників: України й Білорусії.

На сьогоднішній день групу очолює Архиєпископ Вроцлавський, Польської Православної Церкви, Єремія, і до її складу входять офіційні представники православних, католицьких, греко-католицьких і лютеранських Церков України, Білорусі, Польщі й Німеччини, делеговані в групу главами своїх Церков.

Україна у складі Групи «Примирення» представлена офіційними делегатами від: Українська Православна Церква, Українська Греко-Католицька Церква, Римсько-Католицька Церква в Україні й Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква в Україні.