12 листопада у Ватикані відбулася зустріч голови Відділу зовнішніх церковних зв`язків Московського Патріархату митрополита Волоколамського Іларіона з Папою Римським Франциском.

Митрополит Іларіон передав Предстоятелю Римсько-Католицької церкви вітання від
Патріарха Московського і всієї Русі Кирила. У ході зустрічі, що пройшла в обстановці взаєморозуміння, сторони обговорили різні питання православно-католицьких відносин.

Однією з тем бесіди стало нинішнє становище християнського населення Близького Сходу. Владика Іларіон поділився враженнями від поїздки до Лівану і стурбованістю християн цієї країни своїм майбутнім. Папа Франциск і митрополит Іларіон відзначили необхідність консолідованих дій християнських церков в справі захисту християн у Сирії, де протягом тривалого часу не вщухає збройний конфлікт. Голова ВЗЦЗ подякував Папі за зусилля, спрямовані на захист стражденних сирійських християн.

Співрозмовники відзначили, що одним із значущих напрямків взаємодії Московського Патріархату і Святого Престолу є спільне відстоювання традиційних сімейних цінностей, які в останні роки піддаються перегляду прихильниками секулярної ідеології. Видимим свідченням розвитку взаємодії в даному напрямку є організована Московським Патріархатом і Папською радою у справах сім`ї конференція «Православні і католики разом на захист сім`ї», яка пройде 13 листопада поточного року.

По закінченні аудієнції митрополит Іларіон підніс понтифіку пам`ятні подарунки - наперсний хрест, виготовлений в майстернях Московського Патріархату, і перший том італійського видання своєї книги «Православ`я». Папа Франциск вручив митрополиту Іларіону медаль, викарбувану на честь його понтифікату.

Patriarchia.ru