“Майбутнє України природно обумовлене нашим історичним корінням – бути незалежною державою в колі вільних європейських народів”.

Про це 30 вересня заявили глави українських Церков і релігійних організацій у спеціальному Зверненні до українського народу щодо європейських перспектив України та дискусії навколо цього питання, повідомляє Інститут релігійної свободи.

У документі йдеться про зв`язок України з Європою, оскільки під впливом її духовної, культурної, освітньої, правової традиції будувалося наше суспільне і державне життя.

Говорячи про європейський вибір України, релігійні діячі висловили сподівання, що цей шлях подальшого розвитку “не є і не може вважатися протиставленням України нашому історичному сусіду – Росії”, яка теж має тісні зв’язки з Європою. 

“Сподіваємось, що російський народ і держава визнаватимуть і поважатимуть право України, як незалежної держави, обирати власний шлях у майбутнє – так само, як Україна визнає і поважає незалежність і суверенітет Російської Федерації”, – йдеться у зверненні. 

Глави українських конфесій не оминули увагою проблеми, наявні в сучасній об’єднаній Європі. 

На їх переконання, “традиційні релігійні, культурні, сімейні та моральні цінності, на яких століттями ґрунтувалося життя народів Європи, – дорогоцінний скарб, який ми повинні цінувати, спільно берегти, захищати і примножувати”. Українські церкви і релігійні організації готові об’єднувати зусилля у цій справі зі своїми однодумцями в Європі.

Ієрархи Церков і релігійних організацій закликали віруючих “молитися, щоби Всевишній дав мудрість і правителям, і всьому народу, та допоміг зробити вірний вибір”.

Звернення підписали Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Філарет (Денисенко) та Предстоятель УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) Володимир (Сабодан), глава УГКЦ Святослав (Шевчук) та єпископ РКЦ Петро Мальчук, глава Союзу баптистів (ВСОЄХБ) В’ячеслав Нестерук та старший єпископ Церкви християн віри євангельської Михайло Паночко, єпископ Української Лютеранської Церкви В’ячеслав Горпинчук та єпископ Німецької євангелічно-лютеранської Церкви України Уланд Шпалінгер, Головний рабин м. Києва та України (ОІРОУ) Яків Дов Блайх та муфтій Духовного управління мусульман України Ахмед Тамім.
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua