Папа Франциск прийняв Генерального Секретаря ООНУ вівторок, Папа Франциск прийняв Генерального Секретаря Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Муна, який відвідує цілий ряд європейських країн, зустрічаючись з главами держав, представниками урядів та численних громадських організацій, повідомляє Радіо Ватикан.

«Організація Об’єднаних Націй та Свята Столиця поділяють взаємні ідеї та цілі», – цими словами звернувся Пан Гі Мун до Святішого Отця, наголошуючи, що для нього є великою честю зустрінутись із Папою, духовним лідером світу, на початку його мандату.

Під час зустрічі, що тривала коло 20-ти хвилин, як повідомляє прес-комюніке Ватикану, обговорені питання, що становлять спільне зацікавлення, зокрема конфліктні та надзвичайні гуманітарні ситуації, перш усього, в Сирії, та інші, як от на Корейському півострові та в Африці, де мир та стабільність перебувають під загрозою. Йшлося також про торгівлю людьми, зокрема жінками, про ситуацію біженців та мігрантів.

Відео дня

Державний Секретар ООН, який недавно розпочав другий мандат, виклав свою програму, зосереджену, серед іншого, на запобіганні конфліктам, міжнародній солідарності та справедливому економічному розвитку.

Святіший Отець наголосив на внеску Католицької Церкви в сприяння людській гідності та культурі зустрічі.

Генерального Секретаря ООН супроводжувало 12 осіб. Під час традиційного обміну подарунками Пан Гі Мун подарував Святішому Отцеві книгу з картою ООН шістьма офіційними мовами (англійською, арабською, китайською, російською, іспанською і французькою), а Папа, в свою чергу, вручив мозаїчну композицію Риму. Крім того, Папа Франциск особисто роздав усім присутнім пам’ятні вервиці.

Після зустрічі з Папою, Генеральний Секретар ООН зустрінувся також і з Державним Секретарем Ватикану, кардиналом Тарчізіо Бертоне та заступником Секретаря в справах стосунків з державами, монсеньйором Антуаном Каміллері.