«Коли зустрічаються дві віри. Шлюб, сім`я та пастирське піклування – етичні принципи». Так названий документ, присвячений міжрелігійним шлюбам у Сполученому Королівстві, розроблений Християнсько-мусульманським форумом, повідомляє «Православие.By» з посиланням на "Радіо Ватикану".

Єпископ Пол Хендрікс, співголова Форуму, у своєму коментарі зазначив, що документ є великою допомогою священикам та імамам: враховуючи зростаюче число християнсько-мусульманських шлюбів, необхідно приділяти їм більше уваги і надавати специфічну пастирську допомогу, якої вони потребують, щоб допомогти подружжю знайти у шлюбі місце діалогу і благотворного союзу між двома релігіями.

Творці документа спираються на багаторічний досвід християн і мусульман, що опікуються змішаними сім`ями. Насамперед, у ньому главам релігійних громад пропонується приймати змішані пари з «особливою увагою, необхідною в такий важливий момент їхнього життя». Підкреслюється також важливість дотримання релігійної свободи кожного члена подружжя і всіх членів сім`ї.

Відео дня

Зі свого боку, мусульманський співголова Форуму Джуліан Бонд відгукнувся про документ як про відповідь на «складну, але важливу проблему діалогу між різними вірами, в ім`я співпраці та вирішення конфліктів».

Конференція католицьких єпископів Англії й Уельсу опублікувала в 2010 році документ про міжрелігійний діалог, озаглавлений «Зустріти Бога в другові і в чужоземцеві: взаємоповага та взаєморозуміння між релігіями». У цьому тексті згадувались і змішані шлюби, які «можуть стати приводом для поглиблення віри і культурного збагачення».

«До віри і релігійної практики чоловіка (дружини)-нехристиян слід ставитися з належною повагою і увагою, відповідно до католицького віровчення», – свідчить документ англійської Церкви.

Соціологічне опитування, проведене 2010 року, показало, що близько 16 відсотків католиків уклали шлюб з віруючими іншої релігії.