У форматі підготовки до всеукраїнської акції «Україна без сиріт» у Запорізькій обласній державній адміністрації 31 жовтня відбулося засідання круглого столу «Роль християн у вирішенні проблеми соціального сирітства». У ньому взяли участь представники УПЦ (МП), УПЦ КП, УГКЦ, РКЦ, ЄХБ, ХВЄ, АСД, представники благодійних організацій, громадські діячі, релігієзнавці.

Модератор зустрічі Руслан Малюта, президент Альянсу «Україна без сиріт» (м. Київ), зазначив: «Наразі вирішення проблеми сирітства в Україні без участі релігійних організацій та Церков є неможливим. Наше завдання – підтримати, допомогти релігійним організаціям інформацією, консультаціями та матеріалами, а також сприяти співпраці усіх конфесій з владою. Держава має низку обов’язків перед дітьми-сиротами, але є певні моменти, які державі просто не під силу, а для нас це – покликання. Мається на увазі, перш за все, духовне виховання дітей, допомога зорієнтуватися в житті та інше».

Як повідомила РІСУ Анна Микушинська, в ході обговорення розглядалися досвід і форми християнського піклування про дітей-сиріт як в Запорізькій області, так і в Україні. Декан Запорізький УГКЦ о. Андрій (Бухвак) звернув увагу на відсутність механізмів співпраці держави і релігійних організацій в цій царині: ініціатива місцевої громади УГУЦ щодо побудови сиротинця, підтримана спонсорами, завершилася на тому етапі, коли виникла потреба виділення земельної ділянки.

Відео дня

Представниками усіх християнських конфесій Запорізької області підтримали загальнонаціональну ініціативу Альянсу «Україна без сиріт» щодо проведення 11 листопала Дня молитви за сиріт.

РІСУ