Вельмишановний пане Генеральний секретар!

Ми, учасники другого Київського міжконфесійного форуму, що відбувся в Україні 25-26 квітня 2012 року, висловлюємо своє занепокоєння щодо ситуації із правами релігійних меншин у Північно-Африканських та Близькосхідних державах, які впродовж останніх років почали рух до демократії.

Положення коптської релігійної громади у Єгипті, утиски християнського населення Лівії, криваві конфлікти на релігійному ґрунті між християнами та мусульманами у Нігерії, Судані та Іраку викликає у нас занепокоєння. Ми стурбовані загостренням міжконфесійних протиріч серед мусульман Іраку, Ємену та Сирії, які вже перейшли із гуманітарної площини у військову. Жертвами релігійних конфліктів у зазначених країнах вже стали тисячі людей. Вочевидь, події, що відбуваються у релігійних сферах цих країн, є далекими від загальновизнаних стандартів прав людини, свободи віросповідання та демократії.

Відео дня

Якщо на найвищому міжнародному рівні не звернути увагу на наявність очевидної кризи релігійної терпимості у регіоні, де проживає кілька десятків мільйонів людей, то, ми впевнені, кількість жертв зіткнень на релігійному ґрунті буде зростати, існуючі протиріччя будуть лише загострюватися, а сама проблема почне набувати глобального значення.

На нашу думку, символічним та надзвичайно своєчасним і важливим кроком у напрямку зупинення кровопролиття та встановлення релігійного миру в країнах Південної Африки та Близького Сходу могла б бути ініціатива щодо проведення позачергової Спеціальної Сесії Генеральної Асамблеї ООН з питань запобігання конфліктам на релігійному ґрунті. Окрім керівництва ООН та голів світових релігійних громад, до участі у роботі сесії було б доцільно долучити керівників урядів країн Північної Африки та Близького Сходу, а також впливових політиків і духовних лідерів, від позиції яких великою мірою буде залежати вирішення цієї проблеми.

Ми вважаємо, що проведенню такого міжнародного форуму, який сприятиме зниженню напруги у галузі міжрелігійних проблем, та організації, яка має ініціювати відповідний діалог, немає альтернативи. Єдиною міжнародною інституцією, яка має беззаперечний авторитет у гуманітарній та політичній сферах, єдиним голосом, до якого могли б дослухатися усі сторони протистоянь, та єдиним майданчиком для формулювання дієвого глобального миротворчого порядку денного є саме ООН.

Щиро сподіваємося на Ваше розуміння нашої стурбованості та підтримку цієї ініціативи.

З повагою,
Учасники другого Київського міжконфесійного форуму
«Назустріч змінам – Значення релігії у сучасному світі»