Католики і православні Німеччини закликають до спільної дати святкування Великодня. Заклик міститься у спільному документі німецького єпископату та Конференції Православних Єпископів країни, в якому підкреслюється спільна віра у воскреслого Христа і описуються відмінності у святкуванні Великодня.

Це вже другий документ, виданий Спільною Комісією обох єпископатів. Темою першого була неділя, як центральне свято християн. На думку католицьких та православних єпископів, логічним продовженням цього є спільне святкування найважливішого свята, яким є Пасха.

Документ, що містить майже 30 сторінок, написаний насамперед для вірних, які мають можливість порівняти у чому полягає різниця та які є спільні моменти у відзначенні Великого Посту, Страсного Тижня, Пасхального Тридення, Великоднього періоду та Зіслання Святого Духа.

Відео дня

Глава екуменічної комісії німецького єпископату єпископ Герхард Людвіг МЮЛЛЕР сподівається, що ця брошура сприятиме тому, у чому, на його думку, власне полягає екуменізм: спільному проголошенню християнської віри у секуляризованому світі.

Глава Єпископської конференції православних єпископів митрополит Августінос висловив надію на швидке порозуміння у справі спільної дати Пасхи: спільна дата святкування Великодня була б виразною ознакою єдності християн для всього світу.

Нагадаємо, що східні християни відзначають дату Пасхи за юліанським календарем, а Римо-католицька церква – за григоріанським календарем. Наступного разу ці дати свята збігаються у 2014 році.

Сatholicnews