УАПЦ вирішила припинити будь-яке спілкування з представниками УПЦ КП. На думку першоієрарха УАПЦ Мефодія, УПЦ КП є «політичною організацією, а її патріарх — політикан».

Після засідання собору Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) ієрархи церкви вирішили перервати будь-яке спілкування з керівництвом Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) щодо об`єднання в єдину церкву.

«Ми сподівалися на братський діалог, а прихильники УПЦ КП, наприклад в Івано-Франківську, у цей час розповсюджували листівки із закликами до священиків УАПЦ не слухати своїх архієреїв і переходити до Філарета», — повідомив першоієрарх УАПЦ Мефодій, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Відео дня

На його думку, УПЦ КП є «політичною організацією, а її патріарх — політикан».

«Філарет перебуває за межами канонічного православ`я і нас тягне туди ж — туди, де церква буде гнити», — сказав Мефодій.

В УПЦ КП заяви митрополита Мефодія викликали обурення.

«В УПЦ КП зовсім інші настрої. Наша церква єдина, і переходити в УАПЦ ніхто, звичайно ж, не буде», — запевнив секретар Священного синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

Слова митрополита Мефодія про неканонічність патріарха Філарета викликали в УПЦ КП особливе здивування.

«Якщо вони мислять категоріями Москви, в якій вважають, що Філарет — не патріарх, а відданий анафемі мирянин, то тоді вони самі у кращому випадку — заборонені у служінні священики Московського патріархату, а в гіршому — прості миряни. Мефодій же — ніякий не митрополит, а заборонений у служінні протоієрей Валерій Кудряков», — пояснив архієпископ Євстратій (Зоря).

За його словами, УПЦ КП продовжить діалог з окремими єпископами та священиками УАПЦ, охочими об`єднатися.

Нагадаємо, перемовний процес між церквами розпочався 14 вересня 2011 року, після зустрічі їхніх предстоятелів — патріарха УПЦ КП Філарета (Денисенка) і глави УАПЦ митрополита Мефодія (Кудрякова). Вони домовилися сформувати комісію, яка працюватиме над об`єднанням церков. Однак незабаром представники УПЦ КП заявили про припинення діалогу, оскільки керівництво УАПЦ висунуло в якості обов`язкової умови для продовження перемовин відставку патріарха Філарета.

Зазначимо, що патріархи чотирьох найстаріших церков світу та предстоятель автокефальної Церкви Кіпра підтвердили, що Україна — не канонічна територія Російської православної церкви.

zn.ua / Коммерсантъ-Украина