У Російській Православній Церкві стурбовані заявами нового глави УГКЦ архієпископа Святослава (Шевчука) про те, що віруючі Київського патріархату є «основними православними братами» українських греко-католиків.
Про це в інтерв`ю «УНІАН-Релігії» повідомив голова Відділу зовнішніх церковних зв`язків Російської Православної Церкви митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв).
«У нас не можуть не викликати стурбованості заяви нового глави УГКЦ про те, що віруючі Київського патріархату є «основними православними братами» українських греко-католиків. Тісні контакти і навіть співслужіння архієпископа Святослава (Шевчука) з представниками цієї розкольницької структури, невизнаної жодною з Православних Церков, на жаль, свідчать про ігнорування офіційної позиції Московського Патріархату та про неповагу до канонічних правил Православної Церкви », - підкреслив митрополит Іларіон.
«Я глибоко переконаний, що дійсного взаєморозуміння і примирення між нашими Церквами не можна досягти без взаємної поваги, у тому числі і в сфері канонічного устрою», - вважає голова Відділу зовнішніх церковних зв`язків РПЦ.
При цьому він розповів про те, що в РПЦ надходять повідомлення «про випадки прозелітизму з боку греко-католиків серед православних на територіях Центральної та Східної України». «Подібного роду явища можуть тільки посилити вже існуючі проблеми в міжцерковних відносинах, у той час як нам би хотілося, щоб слова про бажання діалогу не розходилися з реальними справами», - сказав владика Іларіон.
Митрополит Волоколамський констатував, що після обрання главою Української Греко-Католицької Церкви архієпископа Святослава (Шевчука) були фактично вперше встановлені офіційні контакти між греко-католиками і православними Московського Патріархату.
Одразу після обрання архієпископа Святослава (Шевчука) главою Української Греко-Католицької Церкви владика Іларіон направив на його адресу лист з поздоровленнями і сподіваннями на поліпшення відносин між православними Московського Патріархату і греко-католиками в Україні.
«Певний оптимізм вселяли нам і подальші висловлювання архієпископа Святослава про його бажання сприяти вирішенню проблем, що існують між Московським Патріархатом і УГКЦ», - зазначив він.
Нагадаємо, що в одному з коментарів патріарх Кирил відзначив «поліпшення відносин між православними і греко-католиками в Україні».
Коментуючи це висловлювання, владика Іларіон повідомив, що ці слова патріарха «ще не свідчать про те, що всі проблеми у відносинах між Українською Православною Церквою та Українською Греко-Католицькою Церквою вже врегульовані».
«До цих пір залишаються невирішеними питання з будівництвом православних храмів у Західній Україні. Представники Української Православної Церкви висловлюють заклопотаність у зв`язку з місією греко-католиків у Східній Україні », - сказав митрополит Іларіон.