Українську ялинку у Ватикані відкрили духовенство РКЦ, УГКЦ та УПЦ
Українську ялинку у Ватикані відкрили духовенство РКЦ, УГКЦ та УПЦ

Українську ялинку у Ватикані відкрили духовенство РКЦ, УГКЦ та УПЦ

20:01, 19.12.2011
8 хв.

На площі Святого Петра відбулася акція «Українське Різдво у Ватикані». Українську громаду прийняв на аудієнції Папа Бенедикт XVI.

У Ватикані на площі Святого Петра 16 грудня відбулася акція «Українське Різдво у Ватикані», під час якої урочисто засвічено ялинку з України.

Перед тим українську численну громаду прийняв на аудієнції Папа Бенедикт XVI. Участь в офіційних заходах взяли представники української влади, глави та представники Церков України та численні українці, які приїхали з різних регіонів Італії та України.

Ще до початку офіційної церемонії на площі лунали колядки у виконанні українських мистецьких колективів.

Відео дня

Урочиста частина розпочалася виконанням ватиканського гімну, після чого відбулося засвічення ялинки. Український хлопчик натиснув пускову кнопку, а оркестр Ватиканської жандармерії виконав гімн України.

Після завершення офіційної частини розпочалося частування українськими різдвяними стравами.

ПАПА ВЕНЕДИКТ XVI: ЗАПЕВНЯЮ ПОСТІЙНУ ЗГАДКУ В МОЛИТВАХ ЗА УКРАЇНУ ТА ВСІХ УКРАЇНЦІВ

На аудієнції Папа Бенедикт XVI дякував українській делегації за ялинку, яка цього року прикрашає площу Святого Петра.
В аудієнції з Святішим Отцем взяли участь Святослав Шевчук, глава УГКЦ; Високопреосвященний Мечислав Мокшицький, голова Конференції Римо-Католицьких Єпископів України, преосвященний Мілан Шашік, єпарх Мукачівський; представники Православної Церкви, численні священики, чернецтво, семінаристи мистецькі колективи, паломники з України та представники української громади Риму. Урядову делегацію очолював віце-прем’єр Борис Колесніков.

Звертаючись до Папи, пан Колесніков висловив сподівання, що шлях, який подолала українська ялинка до Ватикану, «ще більше зміцнить наші власні національні традиції та допоможе зрозуміти їх глибокий зміст».

Він подякував Римському Архиєреєві за увагу до ситуації в Україні: «У серпні цього року наші співвітчизники шанобливо сприйняли ваші теплі вітання з Кастельгандольфо з нагоди 20-ої річниці Незалежності України», – сказав віце-прем’єр–міністр, а на завершення подарував Папі ікону Собору Отців Києво-Печерської Ларви.

«Дорогі брати й сестри! Я радий вас прийняти та до кожного з вас звернути своє щире вітання», – розпочав своє слово Венедикт XVI українською мовою.

Далі, промовляючи по-італійськи, Святіший Отець привітав присутніх, а через них – усіх українців на батьківщині та розсіяних в світі.

«Ця ялинка стоятиме поруч з вертепом, – зазначив Папа, – аж до кінця різдвяних святкувань, щоб нею захоплювались мешканці Риму й паломники, що прибувають сюди з кожної частини світу. Вона є промовистим символом Різдва, тому що своїми, завжди зеленими гілками, пригадує про тривалість життя, ялинка є також знаком народної релігійності вашої землі та християнського коріння вашої культури».

Венедикт XVI побажав, щоб це коріння зміцнювало національну єдність, сприяючи поширенню автентичних і спільних цінностей. «Нехай же це ваше паломництво викличе в усій українській християнській спільноті оновлене прагнення з радістю жити вірою і свідчити її та сприяти поширенню цінностей життя, солідарності й миру, які нам кожного року пригадує Христове Різдво», – зазначив він.

«Ще раз щиро дякую всім вам, вашим співпрацівникам, які залишилися на батьківщині та тим, які доклали зусилля для перевезення ялинки, – сказав на завершення Венедикт XVI, знову по-українськи. – Дякую за внесок, який кожен з вас зробив з великою великодушністю. Користаю з цієї сприятливої нагоди, щоб скласти вам найщиріші побажання з нагоди близького Різдва та різдвяних свят. Запевняю постійну згадку в молитвах за вас, за ваші родини, за Україну та всіх українців, від щирого серця уділяючи Апостольське благословення. Благодатного вам Різдва!»

АРХІЄПСИКОП ПОЛТАВСЬКИЙ І МИРГОРОДСЬКИЙ УПЦ ФИЛИП: В НАС ОДНЕ ЄВАНГЕЛІЄ І БАГАТО ПРОБЛЕМ, ЯКІ ТРЕБА ВИРІШУВАТИ РАЗОМ

В урочистій церемонії засвічення української ялинки на площі Святого Петра взяли участь представники Української Православної Церкви, делегацію очолював архієпископ Полтавський і Миргородський Филип, голова Місіонерського відділу та Відділу релігійної освіти і катехизації при Священному Синоді УПЦ.

«Це дуже приємна подія, що на площі Святого Петра стоїть ялинка саме з України, і всі католики, греко-католики, які будуть приїжджати до Ватикану, до Риму в ці різдвяні свята, зможуть тішитися цією ялинкою. Для нас це дуже приємно, і ми вітаємо християн західного обряду, католиків з наступаючим святом Різдва Христового, яке буде вже 25 грудня… З одного боку ми прийшли порадіти цьому святові, але з другого боку – перед секулярним світом, зокрема в Європі, навіть існує поняття «постхристиянська Європа», я думаю, що в нас з Католицькою Церквою багато спільного, в нас одне Євангеліє, один Христос, і багато таких проблем, які треба вирішувати разом»

ГЛАВА УГКЦ СВЯТОСЛАВ (ШЕВЧУК): ЦЕ ДЕРЕВО Є СИМВОЛОМ МИРУ ТА СПІВПРАЦІ

«…Ялинка, яку Україна сьогодні дарує Святішому Отцю, є символом різдвяних єдності і миру. Передовсім, є символом єдності української землі, оскільки це гарне дерево, яке походить з прекрасного регіону Закарпаття, сьогодні представляє усі регіони України та всі національності, які в ній проживають. Ця ялинка є символом єдності й миру у Католицькій Церкві в Україні, що існує у візантійському й латинському обряді. Ялинка сьогодні дає світові відчутний знак єдності й братерської співпраці між місцевими католицькими Церквами в Україні.

Ця ялинка є видимим свідченням синівської відданості та сопричастя українських католиків з Наступником святого Петра, Його Святістю Папою Венедиктом XVI. Це дерево є символом миру та співпраці між католицькою Церквою та православною Церквою в Україні, засвідчених представництвом наших православних братів, присутніх тут з нами на цій стародавній площі Святого Петра.

Інавгуруючи цю різдвяну ялинку, хочемо до цілого світу звернутися із закликом до єдності й миру, тому що єдність і мир є необхідними цінностями для будування процвітаючого та безпечного спільного майбутнього…»

ВЛАДИКА УГКЦ МІЛАН ШАШІК: БІЛЬШІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ ХРИСТИЯН ПРАГНЕ СВІДЧИТИ ТА ЖИТИ ЄДНІСТЮ ХРИСТОВОЇ ЦЕРКВИ

«Ми знаходимося на цій прекрасній площі Святого Петра, посередині якої знаходиться обеліск, який свідчить про мученицьку смерть святого Петра. Цей обеліск перебував в Амфітеатрі Нерона, де загинув і засвідчив свою любов до Христа перший Папа та Єпископ Риму святий Петро. Біля цього обеліску тепер перебуває інший свідок: оця прекрасна різдвяна ялинка з Закарпаття, з нашої єпархії.

Ми відзначаємо сторіччя від дня народження нашого священномученика Теодора та 75-річчя його священичих свячень, що відбулися тут у Римі. Якраз 10 років тому відбулася його беатифікація, разом з іншими українськими мучениками й сповідниками віри візантійської й латинської Церков… Ми відсвяткували 20-річчя Незалежності й дякуємо Господу Богу за дар релігійної свободи: після багатьох років жорсткого переслідування Церкви й усіх християн, особливо, католицьких візантійської й латинської Церков, ми можемо свідчити свою віру.

Ця ялинка виросла 5 кілометрів від місця, де народився і зростав наш священномученик Теодор, тому можемо сказати, що це дерево є свідком його життя. Воно свідчить про те, що ми, Україна, знаходимося в центрі Європи і що більшість українських християн насправді прагне свідчити та жити єдністю Христової Церкви й жити в мирі…»

АРХІЄПИСКОП УГКЦ МЕЧИСЛАВ МОКШИЦЬКИЙ: ЦИМ ЖЕСТОМ ПРАГНЕМО ВИСЛОВИТИ ВДЯЧНІСТЬ ЗА ВІДНОВЛЕННЯ СТРУКТУР НАШИХ ЦЕРКОВ В УКРАЇНІ

«…Цим жестом прагнемо висловити Святішому Отцеві Іванові Павлові ІІ та Апостольській Столиці нашу вдячність за відновлення структур наших Церков в Україні та за його візит до України, яким він поблагословив наш народ і зміцнив його віру та надію… Для Папи Венедикта XVI різдвяна ялинка є дуже важливою річчю, традицією, з якою він почувається зв’язаним від дитинства. Це ж саме з його Баварії походить ця традиція.

Ялинку на цій площі Святого Петра завжди зустрічали з любов’ю й пошаною, вона ніколи не викликала протестів чи ворожості. Можна навіть сказати, що встановлення різдвяної ялинки було сповненням літургічного періоду Адвенту, жестом та обрядом, який ця площа переживає завжди по-новому…»

Підготувала Анастасія Горобець, "УНІАН-Релігії".
За інформацією "Радіо Ватикан"

Новини партнерів
завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся