Про стосунки між РПЦ та РКЦ, православними і греко-католиками в Україні патріарх Кирил розповів у виступі перед слухачами курсів Дипломатичної академії МЗС РФ.

Даючи оцінку православно-католицьким відносинам у цілому, патріарх Кирил констатував позитивну динаміку цих відносин протягом останніх п`яти років.

За його словами, для обох Церков очевидна необхідність об`єднання зусиль у протистоянні викликам сучасного суспільного життя: процесам ліберальної секуляризації, глобалізації, кризи сімейних цінностей, підриву норм традиційної моралі. Спільний захист традиційних християнських цінностей дозволяє розвивати двостороннє співробітництво.

Як наголосив патріарх Кирил, великим потенціалом у справі об`єднання зусиль з суспільних питань володіють православно-католицькі форуми, створені з ініціативи РПЦ, які збираються кожні два роки завдяки співпраці з Радою єпископських конференцій Європи.

Щодо богословського діалогу з Католицькою Церквою, то, за словами патріарха Кирила, в центрі його стоїть питання про роль Папи Римського в першому тисячолітті. Він зазначив, що, як показали підсумки засідання змішаної комісії з богословського діалогу між Римо-Католицькою та Православними Церквами на Кіпрі в 2009 році і у Відні в 2010 році, обговорення цього питання "буде непростим і тривалим".

РІСУ