Єдина Помісна Церква не може бути політичним проектом, реалізованим за ініціативою того чи іншого політика.
Про це глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (ШЕВЧУК) сказав в інтерв’ю газеті «Факти».

За його словами, єднання повинне виходити з внутрішнього наміру Церков.
«Для нас, наприклад, важливо, щоб ми разом з представниками інших конфесій могли за одним престолом служити Літургію. Ось це є проявом високого єднання!», − пояснив Блаженніший Святослав.

Він також висловився і щодо частих візитів Патріарха Кирила в Україну. «Патріарх Кирил має повне право відвідувати своїх вірних в Україні», − сказав Предстоятель УГКЦ. При цьому він розповів, що його зустріч з Московським Патріархом наразі не планувалася. «Але я особисто зустрічався з Блаженнішим Володимиром (Сабоданом) і його помічниками. Для нас ця зустріч була надзвичайно важлива з точки зору пошуку взаєморозуміння», − зазначив він.

Відео дня

*** Митрополит Іларіон в одному з інтерв’ю 5 жовтня також висловив можливість зустрічей з Главою УГКЦ. «Я сподіваюся зустрітися з ним (з Блаженнішим Святославом. − Ред.) у недалекому майбутньому», − сказав Митрополит Іларіон. Ієрарх також висловив сподівання, що з обранням нового Глави Української Греко-Католицької Церкви відбуватимуться позитивні зміни у стосунках двох Церков.