Патріарх Кирил закликав Європу не втручатися у проблеми арабського світу

02:23, 12 жовтня 2011
0 0

Підґрунтя зіткнень невідомо

Патріарх Московський і всія Русі Кирил застерігає європейські країни від зайвого залучення до проблеми арабського світу, оскільки це, на його думку, може бути розцінено місцевими жителями як боротьба християнства з ісламом.

"У жодному разі не можна, щоб в очах арабського світу Європа сприймалася як агресор. Цьому всіляко необхідно запобігти, бо хоч Європа сьогодні, перепрошую, безбожна, секулярна і не дуже себе пов`язує з християнством, в очах глибоко релігійного ісламського населення Європа - це християни", - заявив глава РПЦ в інтерв`ю російським, молдовським і румунським ЗМІ після візиту до Кишинева.

"І тому на рівні базару, вулиці багато хто сприймає ось цю залученість, причому не тільки політичну, військову залученість Європи у вирішення всіх цих проблем, що належать арабському світу, як якусь боротьбу, яку християни ведуть з ісламом", - зазначив патріарх Кирил.

На його переконання, необхідно зробити все можливе, щоб не допустити цього розвитку подій: "Все це може дуже боляче відгукуватися, і не тільки на Близькому Сході, але і в тому числі і в європейських країнах".

Він також висловив сумнів у тому, що безлади в Північній Африці не були спровоковані з-за кордону.

"Ні вам, ні мені, ані світовій громадськості не зрозуміло, який відсоток у всьому тому, що відбувається там сьогодні, належить власне народній ініціативі, і який відсоток є результатом - найм`якше формулювання оберемо - сприяння цьому процесу з-за кордону. Наскільки це спонтанне і природне волевиявлення народу, який не згоден був зі своїми правителями, і наскільки ця ситуація була організована", - заявив патріарх Кирил.

Предстоятель РПЦ висловив надію на те, що рано чи пізно світове співтовариство дізнається справжнє підґрунтя зіткнень в Північній Африці, проте відмовився дати "остаточний аналіз" подій, пославшись на брак інформації.

"Немає можливості в наш час все приховати, в якийсь момент все спливає, на щастя, якісь документи раптом починають в інтернеті з`являтися, і раптом суспільство розуміє, що те, що десь в якомусь місці відбувалося, має під собою абсолютно прагматичні та прозові причини. Можливо, ми щось подібне дізнаємося в майбутньому і про цю ситуацію", - сказав предстоятель.

Нагадаємо, в останні місяці в результаті масових народних виступів відбулася зміна влади в Тунісі та Єгипті. У Лівії демонстрації переросли в революцію, при цьому на бік опозиції стали країни НАТО та ЄС. Антиурядові виступи відбулися також в Алжирі, Іраку, Йорданії, Марокко, Омані, Ємені, Бахрейні та Сирії.

РИА Новости
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter