У Туреччині будують «мечеть святого Ісуса»

09:00, 25 вересня 2009
Діалог
9 0

«Перший випадок в історії»

В турецькому місті Діярбакир почалося будівництво першої в світі мечеті, присвяченої Ісусові Христу.

Як повідомляє Благовест-інфо, тим самим мусульманська громада хоче зробити крок доброї волі назустріч представникам іншої релігії.

«Ісус (Іса) почитався як пророк і у нас, і в християн — заявив відповідальний за будівництво Мустафа Узун. – Присвятити Йому мечеть – величезна радість для нас». За словами муфтія громади Абдулкеріма Мелік-огли, реакція суспільства на це рішення була неоднозначною, але переважно позитивною. Муфтій у свою чергу, також підкреслив, що Ісу згадують в Корані і тому ніщо не заважає посвятити Йому мечеть.

"Священик Сирійської Православної Церкви (нехалкідонської) в Діярбакирі Юсуф Акбулут оцінив цей крок як «революційний», підкресливши, що це, вочевидь «перший в історії випадок, коли мечеть присвячується Ісусу». Протестантський пастор Ахмет Гювенер побачив в цьому будівництві жест толерантності стосовно до християн.

У Діярбакирі, що розташований в південно-східній Анатолії, раніше існувала дуже велика християнська громада (переважно Вірменської і Сирійської Православної Церков). У 1915 році громада ця піддалася жорстоким переслідуванням і в подальшому практично зникла.

На даний момент в Туреччині є декілька мечетей, що носять ім`я Іси, але присвячені вони не Христу, а одній мусульманській духовній особі, що носила це ім`я.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter