Податкові зміни вимагають перереєстрації до кінця року 35 тисяч статутів релігійних організацій

Представники конфесій на засіданні Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) розкритикували Закон від 17.07.2015 № 652-VIII щодо оподаткування неприбуткових установ та організацій, повідомляє ІРС.

На думку Ради Церков, цей Закон запроваджує небезпечний прецедент, коли замість законодавчого регулювання від усіх 35 тисяч релігійних організацій вимагається обов’язкова перереєстрація статутів до кінця року, як умова внесення їх до нового Реєстру, інакше всі пожертви будуть обкладатися податком.

 При цьому, до статуту кожної неприбуткової організацій вимагається внесення норми про заборону розподілу доходів між її засновниками, членами, працівниками, членами органів управління.

Відео дня

Однак на практиці, вважає ВРЦіРО, це може створити проблеми для релігійних організацій, які повсякчас витрачують отримані пожертви для здійснення добродійної діяльності та милосердя серед різних категорій нужденних осіб, втому числі задля допомоги власним парафіянам, війську, переселенцям, сиротам, тяжкохворим тощо.

У зв’язку із цим, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій під час зустрічі з Президентом України наголосила на необхідності “усунути двозначні норми у податковому законодавстві, які перешкоджають поточній діяльності релігійних організацій”:

Вилучити релігійні організації зі сфери дії абзацу третього підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України;

Передбачити неприбутковий статус для всіх релігійних організацій безпосередньо у Податковому кодексі Україні та Законі України «Про свободу совісті та релігійні організації», чим забезпечити автоматичне внесення їх до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій.

У своєму зверненні ВРЦіРО знов підтвердила своє прагнення налагодити постійний діалог з керівництвом держави, “спрямований на утвердження в Україні свободи віросповідання, високих моральних цінностей та на розвиток партнерських відносин між державою та релігійною спільнотою”.