Фото: Сергій Демидович

Напередодні Національного Молитовного Сніданку у Вашингтоні в будівлі Конгресу США відбувся Круглий стіл на тему релігійних переслідувань на окупованих територіях України.

Захід був організований за підтримки Християнської місії «Євразія» та організаторів постійного діючого Круглого столу з міжнародної релігійної свободи, повідомляє Інститут релігійної свободи.

У засіданні взяли участь експерти та політики з України та США, зокрема конгресмен від Арізони Трент Френкс (Trent Franks), депутати Верховної Ради України та німецького Бундестагу, пастори та служителі з євангельських церков України, Середньої Азії та США.

Відео дня

“Факт обговорення на Круглому столі питань щодо обмежень релігійної свободи та утисків прав віруючих у Криму і на окремих територіях Донбасу, підконтрольних бойовикам, показує на те, що цим питанням надаватиметься увага і підтримка на міжнародному рівні”, – поділився враженнями голова правління ІРС Олександр Заєц.

“Вперше, на такому представницькому рівні були підняті проблеми обмеження релігійної свободи, насильства і вбивств по відношенню до релігійних груп на окупованих територіях України”, – заявив депутат Верховної Ради України, служитель Союзу ЄХБ України Павло Унгурян.

Водночас депутат Бундестагу ФРН пастор Франк Хайнріх нагадав про резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європивід 29 січня 2015 року щодо необхідності захисту християн в Європі і на Близькому Сході. 

Учасники заходу детально ознайомилися зі станом церков і умовами релігійної діяльності віруючих, обговорили можливі шляхи допомоги християнам в Криму та на Донбасі.

Круглий стіл завершився прийняттям рекомендацій на адресу ООН, ОБСЄ, Конгресу США та Адміністрації Президента Барака Обами. Учасники зустрічі закликали християн всього світу молиться про мир в Україні.