Ватикан стурбований ситуацією на Корейському півострові

Ватикан стурбований ситуацією в КНДР. Про це заявив глава делегації Святішого Престолу монс. Януш Урбанчик на першій сесії Підготовчого комітету Конференції 2020 року з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Міжнародна зустріч проходить у ці дні у Відні і триватиме до 12 травня, повідомляє Радіо Ватикану.

«Святійший Престол стурбований ситуацією на Корейському півострові і підтримує кожне зусилля міжнародного співтовариства щодо відновлення переговорів на тему ядерного роззброєння та миру», - сказав монс. Януш Урбанчик.

«Ядерна зброя створює помилкове відчуття безпеки», - відзначив прелат, нагадуючи, що коли в 1971 році Святійший Престол підтримав історичний Договів (ДНЯЗ), та виразив бажання внести вклад у справу безпеки, взаємної довіри і міжнародного мирного співробітництва». Також і тепер присутність Святішого Престолу у Підготовчому комітеті викликана бажанням тісної співпраці заради без'ядерного світу.

Однак зусилля міжнародного співтовариства щодо реалізації Договору досі не були достатніми, підкреслив ватиканський дипломат. Тому Святіший Престол закликає держави до конкретних й узгоджених кроків у досягненні «кінцевої мети: повної ліквідації ядерного арсеналу». Монс. Януш Урбанчик заявив, що Святійший Престол готовий брати участь в цьому процесі в конструктивному ключі. Мир на землі необхідно визнати «активною чеснотою», яка вимагає зусиль від кожної людини і суспільства в цілому.

Прелат процитував слова Папи Франциска з його останнього послання на Всесвітній день миру: «Етика братства і мирного співіснування між людьми і між народами повинна бути заснована не на логіці страху, насильства і замкнутості, а на відповідальності, повазі та щирому діалозі. <...> Ядерне стримування таі загроза взаємного гарантованого знищення не можуть служити підставою для цього типу етики».

У кінці свого виступу ватиканський представник підкреслив, що Святійший Престол підтримує всі зусилля та переговори, що ведуть до створення юридично зобов'язуючого документа про заборону ядерної зброї, і закликає владу не лише гарантувати безпеку своїх громадян, але й активно працювати заради миру на всій землі, якого потребує людство.