1

"Те, що диявол нам пропонує, він намагається подати як щось добре, але його справжній намір – це знищити людину. А Божі ангели воюють проти сатани і нас оберігають".

Про це сказав Папа Римський Франциск 29 вересня, у Ватикані, під час проповіді з нагоди спомину святих Архангелів Михаїла, Гавриїла та Рафаїла. 

Проповідник зауважив, що літургічні читання цього дня подають для роздумів дуже важливі теми: видіння Божої слави із книги пророка Даниїла, боротьба архангела Михаїла і його ангелів проти диявола та поразка сатани і також видіння відкритих небес, про що розповідає Ісуса Христос Натанаїлові. 

Відео дня

Говорячи про боротьбу між Богом та дияволом, Папа наголосив на тому, що, в першу чергу, сатана намагався знищити Богочоловіка, що народився від Пресвятої Богородиці, адже Він є досконалою людиною. А разом з тим, його бажанням є знищити усе людство загалом і кожного з нас зокрема.

Папа Римський зазначив, що багато дегуманізаційних проектів людини, окрім особистих гріхів, – це діло виключно диявола, адже він ненавидить людей і бажає їхньої погибелі. А Божі ангели оберігають людину від сил злого духа. Вони оберігали Ісуса Христа, Який воплотився у людському тілі, Який є воплоченням досконалої людини, вони й оберігають кожного з нас.

Папа Римський наголосив, що обов’язком кожного є оберігати людину: оберігати її у собі, оберігати людину-Ісуса, що є також і Правдивим Богом і Який дає життя усім людям.

Повернувшись до теми боротьби між дияволом та Богом, Папа Франциск пригадав, що ця боротьба є щоденною реальністю життя християнина, "адже вона точиться у нашому серці, у нашій сім’ї, у нашому народі, у наших церквах…" Але обов’язок боротися і виграти Господь, в першу чергу, дав Своїм ангелам.

На закінчення Єпископ Риму заохотив молитись до Божих ангелів, зокрема до Архангела Михаїла, щоб він продовжував боротися і оберігати найбільшу таємницю людства: що Слово стало Тілом, померло і воскресло.

За матеріалами сайту "Радіо Ватикан"