н

Понад 40 тисяч людей похилого віку у супроводі своїх родин з двадцяти країн світу у неділю 28 вересня мали щасливу можливість зустрінутися з Папою Франциском. День, присвячений літнім людям, організований Папською Радою в справах сім’ї, маючи на меті підкреслити необхідність і важливість літніх людей для Церкви, для суспільства, для кожної людини, повідомляє сайт Радіо Ватикану.

Відео дня

У зустрічі взяв участь також і Папа-емерит Венедикт ХVІ. Святіший Отець Франциск, прибувши на площу, щиро обійняв і привітав свого попередника.

У програму зустрічі, що пройшла під гаслом «Благословення довгого життя», ввійшла біблійна розповідь про старість, що включала роздуми над п’ятьма епізодами із Старого та Нового Завітів, розкриваючи теми відповідальності старших людей за молоде покоління і передавання віри, старіння та виконання Божої волі, вдячності Богові за довге життя. Під час зустрічі похилих віком з Папою виступали відомі італійські артисти, серед яких тенор Андреа Бочеллі, Массімо Раньєрі, Клаудіо Бальйоні.

Літні люди, дідусі й бабусі у супроводі своїх родин, звернулись з привітанням до Святішого Отця. Серед похилих віком людей, які вітали Папу, було також і літнє подружжя біженців з Іраку, батьків десятьох дітей, які представляючи старших людей, які страждають в зонах воєнних конфліктів.

У Святій Месі з Папою Франциском співслужили коло сотні похилих віком священиків з усього світу, серед яких найстарший священик Римської дієцезії, літні священики з Аргентини, Індії, Конго.

Після закінчення Святої Меси Папа проказав молитву «Ангел Господній», а літні люди отримали в подарунку Євангелію від святого Марка, видану великим шрифтом.

За допомогою радіо, телебачення та інтернету сотні тисяч літніх людей в усьому світі взяли участь у цьому духовному святі літніх людей, як

особисто, так і спільно в парафіяльних групах та різних церковних організаціях.