Глава УГКЦ закликав австралійських українців не боятися їхати в Україну

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 18 вересня під час Архиєрейської Літургії в храмі Івана Хрестителя у місті Перт (західна Австралія), де перебуває з душпастирським візитом, розповів австралійським українцям у Перті про події в Україні.

Співслужив з Главою УГКЦ владика Петро (Стасюк), Єпарх для українців-католиків Австралії, Нової Зеландії та Океанії. Молилися також разом з Блаженнішим семінаристи та викладачі Пертинської духовної семінарії Римо-Католицької Церкви.

Відео дня

«Ви, як і я, довго чекали на приїзд Патріарха, - звернувся єпископ Петро до парафіян у Перті, - але він таки приїхав. Він розмовлятиме з нами, учитиме нас. І я вас запрошую послухати його».

Блаженніший Святослав подякував українській громаді в Перті за збереження українських традицій, Христової віри, за вірність і любов до своєї Церкви.

Глава Церкви закликав австралійських українців не боятися сьогоднішніх подій в Україні й приїжджати, бо наша країна потребує підтримки. «Приїжджайте в Україну. Не бійтеся. Ви нам потрібні. Будьте з нами», - закликав Предстоятель Церкви вірних у Перті.

В Перті до храму переважно приходять люди першої хвилі міграції, які приїхали сюди одразу після ІІ Світової війни (1948, 1949, 1950 рр.), їхні діти, онуки та правнуки. І не дуже багато українців, що приїхали сюди в останні 10-20 років. Богослужіння відправляються українською та англійською мовами. Англійська мова дає можливість залучити до Церкви нових людей, австралійців, які захоплені східним обрядом. Так прийшов до храму Івана Хрестителя і диякон Річард Чарлвуд, який раніше належав до монашого чину францисканів Римо-Католицької Церкви. Диякон Річард дуже старається вивчити українську. «Навіть якщо Літургія є англійською мовою, то парафіяни "Господи, помилуй" воліють чути українською», - каже отець Володимир Калинецький, настоятель храму Івана Хрестителя в Перті.

Блаженніший Святослав відзначив багатолітнє служіння отця Володимира. Храм українці почали будувати в 1959 році, а закінчили в 1969-му. У середині 1990-х років парафія почала занепадати. Як розповідають люди, о. Володимир Калинецький, фактично, врятував її. Він віддав служінню в Перті вже 18 років.

До приїзду «свого Патріарха» українська громада в Перті готувалася кілька місяців.

Шістдесятирічна пані Люба Валега, яка тут народилася і є членкинею парафіяльної ради парафії Івана Хрестителя, каже, що приїзд Патріарха дасть їхній громаді «нове дихання», піднесе «їхній дух».

На завершення душпастирського візиту до Перти австралійські українці подарували Главі УГКЦ аборигенську ікону. А Блаженніший Святослав їм - антимінс і диск зі ста своїми запитаннями та відповідями.

Фото Богдана Вархомія.

За матеріалами департаменту інформації УГКЦ