1

«Війна – це безумство, яке ще й досі не послужило уроком для людства».

Про це Папа Франциск сказав 14 вересня після проказування молитви «Ангел Господній» з паломниками з усього світу, зібраними на площі святого Петра у Ватикані. 

Роздумування перед молитвою «Ангел Господній» Вселенський Архиєрей присвятив святу Воздвиження Чесного Хреста, який за григоріянським календарем відзначався 14 вересня. Він наголосив, що хрест наново повертає нам надію. В Ісусовому хресті об’явилась найвища Божа любов до людства. 

Відео дня

Після проказування молитви «Ангел Господній», посилаючись на суботні відвідини австро-угорського кладовища та військового меморіалу в Редіпулья на півночі Італії з метою вшанування всіх полеглих під час усіх війн, а нагодою для цього було відзначення 100-річчя початку Першої світової війни, та пригадуючи, що у тій війні загинуло коло 8 мільйонів молодих воїнів та приблизно 7 мільйонів цивільних осіб, Папа Римський сказав: «Це змушує нас зрозуміти, наскільки війна є безумством! Безумством, уроки якого людство ще й досі не засвоїло, бо після неї ще була Друга світова війна і багато інших воєн, який точаться ще й сьогодні. Коли ж, нарешті, ми засвоїмо цей урок? Закликаю всіх поглянути на Розп’ятого Ісуса, щоб зрозуміти, що ненависть і зло перемагаються прощенням та добром, що воєнна відповідь тільки збільшує зло і смерть!» 

За матеріалами сайту "Радіо Ватикан"