1

Лише маючи милосердне серце людина може насправді наслідувати Ісуса Христа. Про це Папа Франциск сказав у своїй проповіді під час Святої Меси 11 вересня.

Проповідник також наголосив на тому, що життя християнина не є життям егоїстичним, зацикленим виключно на своїй власній особі та особистих проблемах, але є даром для інших. Лише живучи своє життя як дар, зможемо любити наших ворогів, до чого закликає нас Господь Ісус.

На ці роздуми Папу Римського спонукав євангельський уривок від святого Луки, який цього дня читався під час Служби Божої у римо-католицьких храмах, а саме про те, як Спаситель вказує своїм послідовникам шлях безкорисливої й безмежної любові, яким вони повинні йти.

Відео дня

Папа пригадав слухачам про те, що Месія закликає Своїх учнів молитися за тих, які нам чинять зло. 

"Любіть ворогів ваших, добро чиніть тим, які вас ненавидять, благословляйте тих, які вас проклинають, моліться за тих, які вас зневажають. Тому, хто б’є тебе в одну щоку, підстав і другу; хто ж бере в тебе свиту, не борони й одежі" (Лк. 6, 27-29).

Папа Римський наголосив на п’ятьох діях, до яких запрошує Христос у тому біблійному повчанні: любіть, робіть добро, благословляйте, моліться та не бороніть. А це означає дати себе самого, дати своє серце тим, які бажають нам зла, які чинять нам зло, – нашим ворогам. За словами Папи Франциска, у цьому й полягає новизна Євангельської благовісті: безмежна любов навіть до ворогів. 

Єпископ Риму підкреслив, що за словами Спасителя ми нічого особливого не чинимо, коли любимо тих, які нас люблять, адже ж так поводяться також і погани. Християни, натомість, покликані любити також і ворогів, до того, щоб чинити добро і давати, не очікуючи нічого взамін. Якщо ж житимемо за цим принципом безмежної любові, то великою буде наша нагорода. Це не проста річ, однак, це необхідно для того, щоб слідувати за Ісусом. Саме на такий шлях запрошує нас Спаситель, саме такий має бути шлях кожного християнина: шлях безмежної любові. Ми повинні бути такими як наш Небесний Отець, – милосердними, бо лише із милосердним серцем зможемо виконати усе те, що нам радить Господь Ісус.

Також Папа Римський закликає не судити наших ближніх. А Христос дуже виразно говорить: «Не судіть, і не будете суджені. Не засуджуйте, і не будете засуджені»! А на завершення закликає: «Простіть, і вам проститься»! 

«Не просто бути християнином», – мовив Папа Франциск, зазначаючи, що ми можемо стати справжніми християнами не через наші власті зусилля, але завдяки Божій благодаті. Отож, кожного дня християнин повинен молити Бога такими словами: «Господи, дай мені ласку стати добрим християнином, доброю християнкою, бо я сам не в силі цього осягнути».

Цією думкою Папа Римський закінчив свою проповідь під час Служби Божої у «Домі святої Марти» у Ватикані. 

За матеріалами сайту "Радіо Ватикан"