1

Друга після всеукраїнської за чисельністю проща на християнське свято Успіння Пресвятої Богородиці 27-28 серпня відбулася в Зарваниці. Десятки тисяч паломників, серед яких найбільше вірних Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, прийшли до відпустового центру, щоб молитися до Зарваницької Богородиці за припинення війни в Україні.

Незважаючи на дощову погоду, значна кількість прочан йшла пішки чотири дні, а відтак активно брала участь у богослужіннях. Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь (Семенюк) та Єпарх Коломийсько-Чернівецький Василь (Івасюк) очолили Божественну Літургію біля парафіяльної церкви, після якої відбувся велелюдний похід зі свічками до монумента Богородиці на чудотворному місці та Молебень до Пресвятої Богородиці. Прочани, серед яких діти, молодь, дорослі та літні люди, несли запалені свічки та посилено молилися до Матері Божої за мир на українській землі.

«Ситуація в Україні стає гірша, - зазначив Митрополит у пастирському слові до вірних. – Тому ми сьогодні тут повинні жертвувати цей труд, молитву і щиро просити Зарваницьку Матінку Божу, щоб відвернула ворожу навалу». 

Відео дня

Першоієрарх Тернопільсько-Зборівський вітав на прощі монсеньйора П’єра Паоло Філіколо, директора фундації «Мігрантес» Римської єпархії, яка зокрема опікується українськими заробітчанами в Італії. Почесний гість висловив своє захоплення вірою та силою молитви, яку вірні продемонстрували в Зарваниці: «Я розчулений з цілого серце тим, що я є в Україні і можу молитися до Пресвятої Діви, яка приймає наші молитви, що можу молитися разом з вами з глибокою вірою, яка зворушує серце до глибини».

Монсеньйор, підтримуючи українців на дусі, зазначив, що Святіший Отець Франциск особливо вболіває за Україну. «Папа є близький до кожного людського серця, минулої неділі під час молитви «Ангел Господній» Папа молився і просив усіх молитися за мир в улюбленій землі Україні. Ми цього вечора молилися за мир на вашій землі та всі намірення, які ви принесли у своєму серці». Відтак попросив: «Свідчіть ваші віру, хоч би де ви були. Дякую вам за свідчення вашої віри, я розповім про неї всім своїм знайомим у Римі».

http://news.ugcc.ua/news/u_zarvanitsі_tisyachі_lyudey_nesli_svіchki_і_molilisya_za_mir_v_ukrainі_71348.html