Cинод єпископів Української Греко-католицької церкви затвердив «Інструкцію про поведінку священнослужителів під час політичних виборчих кампаній». 

Як повідомляє Релігійно-інформаційна служба України, автори документа пояснили, що створити Інструкцію їх спонукали випадки зловживання духовенства у виборчій парламентській кампанії 2012 року.

«Сигнали, що надходили від вірних УГКЦ та інших громадян, публікації в ЗМІ та власні спостереження спонукали владик видати цей окремий документ для впорядкування питання ставлення священнослужителів до суспільно-політичних процесів, зокрема в контексті виборчих перегонів», - пояснюють автори.

Відео дня

Цією інструкцією священнослужителю категорично забороняється перебувати у якійсь політичній партії, розповсюджувати в храмі чи на церковному подвір’ї агітаційні матеріали кандидатів чи партій і політичних блоків, агітувати за когось, а також відкрито виявляти свої політичні симпатії у приватних розмовах з віруючими.

Інструкція не вичерпує всіх можливих обставин чи ситуацій, які трапляються в контексті виборчих перегонів. Вона лише подає загальні норми та описує найбільш поширені випадки, подаючи правила поведінки духовенства в них.

Як зазначають в УГКЦ, її завдання полягає в тому, щоб надати священнослужителям роз’яснення про місце і роль Церкви та її служителів у політичних і суспільних процесах у світлі соціальної доктрини Католицької Церкви, а також запропонувати конкретні душпастирські вказівки щодо поведінки священнослужителів під час виборчих кампаній різного рівня.