Акти посвяти України під Покров Пресвятої Богородиці відбуваються сьогодні, 6 квітня 2014 року, в усіх храмах Української Греко-католицької церкви в Україні і за кордоном. 

Як повідомляє Релігійно-інформаційна служба України (РІСУ), глава УГКЦ Блаженніший Святослав здійснить його в Києві, у Патріаршому соборі, усі єпископи – у своїх кафедральних соборах, а священики – у парафіяльних храмах після кожної Служби Божої.

Глава УГКЦ у своєму Пастирському посланні до вірних і духовенства з нагоди відновлення Акту посвяти України під Покров Пресвятої Богородиці розповів про бажання відновити Акт посвяти українського народу під всемогутній Покров Пресвятої Богородиці.

Відео дня

День 6 квітня обрано не випадково, адже на 5 квітня цього року припадає Акафістова субота, а 7 квітня, згідно з візантійським обрядом, святкується Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Патріарх Святослав нагадав, що свого часу під Покров Пречистої Діви Марії посвятив народ Русі-України благовірний князь Ярослав Мудрий. Відновив цю посвяту в Зарваниці 1995 року світлої пам’яті Мирослав Іван кардинал Любачівський.

Акт відновлення посвяти під Покров Божої Матері Предстоятель Церкви зараз обумовлює тим, що в цей період наш народ і наша Батьківщина переживають великі випробування, пов’язані з окупацією частини нашої землі, у зв’язку з чим наші серця наповнені тривогою за майбутнє, непевністю і страхом. «Зважаючи на нові історичні обставини, бажаю скерувати ваші духовні очі до Богородиці і у відповідь на її люблячу й турботливу присутність у нашому житті віддати всіх вас під її материнську опіку», – говориться в Посланні.

«Цим актом урочисто визнаємо Божу опіку над нами, виявляємо нашу любов до Пресвятої Богородиці, готовність сповнити все, що заповідав нам її Син і наш Господь Ісус Христос, та бажання служити Богові й рідному народові лише у світлі Божого закону. Нехай конкретним виявом нашого прагнення втілити в життя цю посвяту стане молитва до Пречистої Богоматері, яку ми будемо практикувати особисто і спільнотно, випрошуючи в Господа за посередництвом Богородиці благословення для нашого багатостраждального народу», – йдеться у Пастирському посланні.

«Запрошую і закликаю всіх єпископів, священиків, ченців і черниць та мирян нашої Церкви тривати в довір’ї та молитві до Пресвятої Богородиці, щоб під її Покровом завжди бережені ми після трудів і подвигів Великого посту досягли світлого Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа й стали свідками та співучасниками відновлення нашої улюбленої Батьківщини», – закликав Предстоятель УГКЦ.

«Ми запропонували провести такі Акти посвяти нашим братам Православних Церков України, адже коли його ініціював князь Ярослав Мудрий, Київська Церква була неподіленою. Тому, сподіваємося, що вони також здійснять такі літургійні чини», – зазначив Блаженніший Святослав.

Він побажав, щоб на наш народ, за молитвами Богородиці, зійшло благословення.