Ватикан: призначений новий секретар колегії кардиналів

Папа Франциск призначив 28 січня бразильського архієпископа Ілсона де Жезуса Монтанарі секретарем колегії кардиналів. На цій посаді він змінив італійського архієпископа Лоренцо Бальдіссері, який нещодавно був призначений секретарем Синоду єпископів і 22 лютого буде зведений в кардинальську гідність, повідомляє Благовест-інфо.

Минулої осені Монтанарі був призначений секретарем конгрегації у справах єпископів. За сформованою традицією цей пост суміщається з посадою секретаря колегії кардиналів, так що вчорашнє призначення носить багато в чому формальний характер.

Відео дня

Функції секретаря Священної колегії полягають, в основному, в роботі секретарем на конклаві. Особа, що займає цю посаду, є однією з небагатьох не-кардиналів, що має доступ в Сикстинську капелу під час виборів нового Папи.

Монс. Монтанарі брав активну участь у підготовці та проведенні Всесвітнього дня молоді в Ріо-де-Жанейро влітку минулого року, постійно перебуваючи поруч з Папою в ході цього форуму. Його призначення секретарем конгрегації у справах єпископів 12 жовтня 2013 р. стало для багатьох несподіванкою, оскільки він пропрацював в цьому дикастерії Римської курії всього п'ять років, займаючи посаду офіціала-співробітника середньої ланки.

Ілсон де Жезус Монтанарі народився 18 липня 1959 р. в бразильському штаті Сан-Паулу. У 1989 р. був висвячений на священика, в 2004 р. отримав ступінь бакалавра догматичного богослов'я у Папському Григоріанському університеті в Римі. У травні 2011 р. був призначений капеланом Його Святості. 7 листопада 2013 р. був хіротонізований на архієпископа.