ґНа офіційному сайті Білого Дому США з`явилася петиція на підтримку Української Греко-католицької церкви.

Як повідомляє Релігійно-інформаційна служба України (РІСУ), в петиції цитується відповідний лист Міністерства культури України та висловлюється прохання допомогти захистити УГКЦ від позбавлення легального статусу.

Ознайомитись з петицією та підтримати її можна тут

Відео дня

Як повідомлялося, на Святвечір, 6 січня, греко-католицьке духовенство отримало офіційного листа від 03.01.2014 №1/3/13-14 від Міністерства культури про «систематичне ігнорування законодавства з боку окремих ієреїв на Майдані Незалежності, що нібито підтримується священноначаллям УГКЦ». Мінкультури погрожувало припинити реєстрацію УГКЦ, мотивуючи тим, що представники УГКЦ порушували вимоги законодавства про свободу совісті та релігійних організацій, здійснюючи релігійну діяльність на Майдані в грудні 2013 року та на початку нового 2014 року.
У відповідь на це Блаженніший Святослав наголосив, що Церква не є учасником політичних подій, однак вона «не може стояти осторонь, коли її вірні просять про духовну опіку», а тому присутня на Майдані.
У заяві глави УГКЦ сказано: «Уперше за часи незалежності України пролунала погроза щодо «припинення діяльності відповідних релігійних організацій» УГКЦ».
Нагадаємо, що останній раз УГКЦ знімали з реєстрації у березні 1946 року, під час сталінських репресій.