У неділю Папа Франциск охристив 32 немовлят ватиканських працівниківУ неділю після урочистості Богоявлення Господнього Церква латинського обряду відзначає свято Господнього Хрещення. Вже стало добрим звичаєм, що того дня Єпископ Риму служить Євхаристійне богослуження у Сикстинській каплиці Апостольського палацу, в якій відбувається обрання Наступника святого Петра. Під час цього богослуження він уділяє Святе Таїнство Хрищення дітям ватиканських працівників. Не стала винятком неділя 12 січня 2014 р., коли Святіший Отець охристив 32 немовлят, 18 дівчаток та 14 хлопчиків, які народилися протягом минулого року, повідомляє сайт Радіо Ватикану.

«Завжди думайте про те, як передавати віру своїм дітям!» – з таким закликом Папа Франциск звернувся до батьків та хресних батьків, що зібралися у Сикстинській каплиці. У контексті свята Господнього Хрищення він зауважив, що «Ісус не потребував христитися», але, як навчають давні богослови, Христос під час Свого Хрищення «Своїм тілом та божеством благословив» всі води, щоб вони «мали владу давати Хрищення». А потім, перед восходженням на небо, «Ісус сказав нам іти по всьому світі та христити».

«І від того дня, – вів далі Святіший Отець, – аж до сьогодні існує цей безперервний ланцюг: охрищувано дітей, а тоді їхніх дітей, і т.д. І також сьогодні продовжується цей ланцюг. Ці діти є ланкою ланцюга. Ви, батьки, маєте синочка чи донечку, щоб охристити, але через кілька років вже вони матимуть дітей, щоб христити... Таким є ланцюг віри!»

Відео дня

«Ви, – звернувся Папа до батьків, – є передавачами віри, ви маєте обов’язок передати віру цим дітям. Найкращою спадщиною, яку ви залишите їм, є віра! Лише це хочу вам сказати. Заберіть сьогодні додому цю думку. Ми повинні бути передавачами віри. Задумуйтеся над цим, завжди думайте про те, як передавати віру дітям!»