У Тернополі встановили найбільший в Україні вертепНадзвичайних розмірів "Віфлеємську стайню" встановили у греко-католицькій церкві святого апостола Петра отців Францисканців по вулиці Володимира Великого у Тернополі. Вертеп сягає 27 метрів у висоту та понад 40 метрів завширшки. Таким чином він доходить аж до купола церкви та займає всю її ширину. Це найбільша шопка в Україні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на gazeta.ua.

Крім традиційних фігур Діви Марії, Йосифа та маленького Ісуса з ягнятками, тут є ангели, що пиляють дрова, святі, які виходять з одних дверей та заходять до інших, ціле село із хатинами, в яких горить світло. А ще махають крилами вітряки і навіть плавають кораблі. Завдяки рухомим фігурам весь вертеп буквально "оживає". Є тут і живі мешканці - кролики та різноманітні пташки.

У храмі весь час повно людей і постійний рух. Навіть після літургій, які відправляють кілька разів на день, парафіян не меншає. Усі хочуть сфотографувати незвичайний вертеп.

Відео дня

"Це робиться, щоб люди приходили з дітьми і всім було цікаво, -- каже священик Арсеній із монастиря отців Францисканців, до якого належить храм. -- Наш вертеп спонукає задуматися над святом. Людина вчиться сприймати його по-іншому. Є нагода всім разом піти до церкви. Зараз усе далеке від Бога, то хоч щось схиляє до загальнолюдських вартостей. Різдво приходить у сім`ю, щоб люди задумалися, що живуть не просто заради приємнощів, а віддавали час на Боже. Хоч на мить, поки споглядає вертеп, людина думає не про клопоти і проблеми, відволікається від них".

Вертеп встановлювали протягом тижня. Із матеріалів використовувати дерево, папір і полотно. До роботи не залучали ні художників, ні архітекторів.

Підмайстрами були близько двох десятків наших братів із монастиря. Вони реалізується через таку роботу. Це свого роду жертва часу і таланту, щоб принести людям радість", - пояснює отець Арсеній.

Вертеп діятиме до 15 лютого.