Святвечір - день напередодні свята Різдва Христового. Назва «святвечір» походить, як вважають, від слова «сочиво» - це особлива зернова каша, зазвичай з медом і фруктами.

Традиційно куштувати «сочиво» покладено в переддень свята тільки після літургії, яка з`єднується з вечірньою. Традиція не куштувати їжі до першої вечірньої зірки, пов`язана зі спогадом про явище зірки на Сході, що сповістила про народження Христа.

Весь ритуал трапези Святвечора очолює батько сімейства. Перед самим початком застілля читають уривок Євангелія від Святого Луки про Різдво Христа й загальну сімейну молитву.

Відео дня

Під час вечері присутні обмінюються облатками. Облатки - це пластинки прісного хліба, з фігурним малюнком, які символізують тіло Христа. Відламавши шматочок облатки, той, кому її дарують, вимовляє добре побажання. Це дуже зворушлива й важлива подія вечора.

Повсюдно поширений і звичай залишати за різдвяним столом незайняте місце. Якщо хто-небудь прийде в будинок у Різдво, то буде прийнятий, як брат. Цей звичай - знак пам`яті про близьких і дорогих людей, які не можуть у цей день зустріти свято разом з родиною.

Сalend.ru