Папа Франциск молиться за те, щоб приклад Нельсона Мандели, який помер  6 грудня, запалював "нові покоління політиків ставити справедливість і загальне благо в авангарді своїх політичних устремлінь".
 
Про це йдеться в телеграмі співчуття, спрямованій Святішим Отцем на ім`я Президента ПАР Джейкоба Зума. Франциск зазначив, що з сумом дізнався про смерть Нельсона Мандели і висловив свою молитовну солідарність з родичами померлого, а також усім народом ПАР.
 
Папа нагадав про вірність політика принципам захисту людської гідності, а також побудови країни на фундаменті "ненасильства, примирення і правди". Франциск побажав народу ПАР божественних дарів спокою і процвітання, - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.
 
Нельсон Мандела був відомим правозахисником. У 1964 р. за свою діяльність, спрямовану проти системи апартеїду, він був несправедливо засуджений на довічне ув`язнення. Був звільнений тільки в 1990 р. У 1993 р. йому була вручена Нобелівська премія миру за внесок у боротьбу з політикою расової дискримінації в ПАР. У 1994 р. Мандела був обраний першим чорношкірим президентом цієї країни. Політик помер вночі 6 грудня у своєму будинку в Йоганнесбурзі у віці 95 років після тривалої хвороби.